Nowości

Prezentujemy Państwu absolutną nowość - okiennice Fibrasystem GT®

Naszym celem było stworzenie okiennicy, która nie posiada wad występujących w przypadku zastosowania tradycyjnych materiałów: drewna, aluminium i PVC. Rozwiązaniem okazał się „glass reinforced plastic” (GRP) – kompozyt poliestrowo-szklany, stosowany m.in. do produkcji łodzi i w przemyśle samochodowym. Jest lekki, a jednocześnie bardzo wytrzymały, nie zmienia wymiarów pod wpływem temperatur (bardzo niski wpółczynnik rozszerzalności liniowej) i zapewnia całkowitą stabilność kształtu (tzw. ‘pamięć kształtu’), jest odporny na korozję i kwasoodporny. Fibrasystem GT nie wymaga malowania, lepiej chroni przed upałami nie przekazując ciepła do wnętrza mieszkania i nie deformuje się pod wpływem temperatury. Wygląd naszych okiennic nawiązuje do klasycznej okiennicy drewnianej, dlatego znajdują one zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji obiektów zabytkowych.

Produkt jest oferowany w siedmiu podstawowych kolorach oklein drewnopodobnych: ZŁOTY DĄB, ORZECH, CIEMNOZIELONY,  ZIELONY PASTELOWY, SZARY, CIEMNOCZERWONY i BIAŁY. Możliwe jest również zastosowanie innych kolorów, zgodnie z życzeniem klienta. Okiennice Fibrasystem GT® nie wymagają żadnej konserwacji (za wyjątkiem czyszczenia i okresowego smarowania okuć). Nawet po wielu latach wyglądają jak nowe.

Okiennica Fibrasystem GT®:

ESTETYCZNA

Łączenie elementów pod kątem 90 stopni, charakterystyczny, wysoki cokół, grubość  wynosząca zaledwie 32 mm oraz zastosowanie odpowiednio dobranych oklein pozwala na dokładne odwzorowanie wyglądu klasycznej okiennicy drewnianej.

TRWAŁA

Okiennice Fibrasystem GT® nie ulegają deformacji pod wpływem ciepła, nawet w przypadku  temperatur przekraczających 100 stopni Celsjusza. Nie wchłaniają wody, nie atakuje ich grzyb i nie ulegają korozji . Są odporne na wilgoć, środki chemiczne i czynniki atmosferyczne typu słone powietrze, kwaśne deszcze itp.

LEKKA

Kompozyt poliestrowo-szklany jest materiałem nie wymagającym dodatkowych wzmocnień (koniecznych w przypadku profili PVC), dzięki czemu wykonane z niego okiennice są bardzo lekkie, co ułatwia ich montaż i użytkowanie. Niewielki ciężar skrzydła  oznacza  także  większą żywotność okuć.

WYTRZYMAŁA

Okiennica Fibrasystem GT® nie ulega uszkodzeniu nawet pod wpływem silnych obciążeń wywołanych np. przez nagły podmuch wiatru czy nieprawidłowe zamknięcie. Wynika to z wyjątkowej właściwości kompozytu, określanej  jako „pamięć kształtu” oraz z bardzo wysokiej wytrzymałości na zginanie.

IZOLACYJNA

Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym okiennice Fibrasystem GT® eliminują całkowicie uciążliwe zjawisko przekazywania ciepła do wewnątrz pomieszczenia  – typowe dla okiennic aluminiowych.

RÓŻNORODNA

Umożliwia wykonanie praktycznie każdego rodzaju okiennic: przesuwnych, składanych, harmonijkowych, deskowych, lamelowych (z lamelami stałymi lub ruchomymi), także o znacznych rozmiarach.

Wyślij zapytanie

Zobacz najnowsze realizacje